2225Y0250184GCR
Mfr.Part #
2225Y0250184GCR
Description
CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±2%
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.18µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250184GCR
Knowles Syfer 2225Y0250184GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.18muF