2225Y0250183MXT
Mfr.Part #
2225Y0250183MXT
Description
CAP CER 0.018UF 25V X7R 2225
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.018μF
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250183MXT
Knowles Syfer 2225Y0250183MXT
FlexiCap™ 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250183MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0250183MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm