2225Y0250183KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250183KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.018UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.018μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250183KXT
Knowles Syfer 2225Y0250183KXT
FlexiCap™ 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250183KXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0250183KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm