2225Y0250183GCT
Mfr.Part #
2225Y0250183GCT
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.018μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250183GCT
Knowles Syfer 2225Y0250183GCT
FlexiCap™ 0.018μF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250183GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0250183GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm