2225Y0250183FFR
Mfr.Part #
2225Y0250183FFR
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250183FFR
Knowles Syfer 2225Y0250183FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.018muF