2225Y0250183FCR
Mfr.Part #
2225Y0250183FCR
Description
CAP CER 0.018UF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250183FCR
Knowles Syfer 2225Y0250183FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.018muF