2225Y0250182JFR
Mfr.Part #
2225Y0250182JFR
Description
CAP CER 1800PF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250182JFR
Knowles Syfer 2225Y0250182JFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1800pF