2225Y0250180FFR
Mfr.Part #
2225Y0250180FFR
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
18pF
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Published :
Datasheets
2225Y0250180FFR
Knowles Syfer 2225Y0250180FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 18pF