2225Y0250155JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250155JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.5UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
1.5μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0250155JXT
Knowles Syfer 2225Y0250155JXT
FlexiCap™ 1.5μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250155JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225Y0250155JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm