2225Y0250155JDR
Mfr.Part #
2225Y0250155JDR
Description
CAP CER 1.5UF 25V X7R 2225
Soft Termination
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1.5μF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250155JDR
Knowles Syfer 2225Y0250155JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 1.5muF