2225Y0250154KXT
Mfr.Part #
2225Y0250154KXT
Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 2225
Capacitance :
0.15μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250154KXT
Knowles Syfer 2225Y0250154KXT
FlexiCap™ 0.15μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250154KXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225Y0250154KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm