2225Y0250154KFT
Mfr.Part #
2225Y0250154KFT
Description
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250154KFT
Knowles Syfer 2225Y0250154KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.15muF