2225Y0250154FFT
Mfr.Part #
2225Y0250154FFT
Description
CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.15μF
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
FlexiCap™
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250154FFT
Knowles Syfer 2225Y0250154FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.15muF