2225Y0250153KFT
Mfr.Part #
2225Y0250153KFT
Description
CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.015µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250153KFT
Knowles Syfer 2225Y0250153KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.015muF