2225Y0250153KCT
Mfr.Part #
2225Y0250153KCT
Description
CAP CER 0.015UF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.015µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250153KCT
Knowles Syfer 2225Y0250153KCT
FlexiCap™ 0.015μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250153KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250153KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm