2225Y0250151GFT
Mfr.Part #
2225Y0250151GFT
Description
CAP CER 150PF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Series :
FlexiCap™
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
150pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0250151GFT
Knowles Syfer 2225Y0250151GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 150pF