2225Y0250150KCR
Mfr.Part #
2225Y0250150KCR
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15pF
Datasheets
2225Y0250150KCR
Knowles Syfer 2225Y0250150KCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 15pF