2225Y0250150JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250150JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
15pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225Y0250150JCT
Knowles Syfer 2225Y0250150JCT
FlexiCap™ 15pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250150JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225Y0250150JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm