2225Y0250124KFT
Mfr.Part #
2225Y0250124KFT
Description
CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.12μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2225Y0250124KFT
Knowles Syfer 2225Y0250124KFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.12muF