2225Y0250124JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0250124JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.12UF 25V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
Lead Style :
Product Status :
Active
Failure Rate :
Capacitance :
0.12 µF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Features :
Soft Termination
Voltage - Rated :
25V
Package :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
FlexiCap?
Base Product Number :
2225Y
Lead Spacing :
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
Datasheets
2225Y0250124JXT
Knowles Syfer 2225Y0250124JXT
FlexiCap? 0.12 μF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250124JXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm).The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
2225Y0250124JXT Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)