2225Y0250124JFT
Mfr.Part #
2225Y0250124JFT
Description
CAP CER 0.12UF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.12μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250124JFT
Knowles Syfer 2225Y0250124JFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 0.12muF