2225Y0250123GFT
Mfr.Part #
2225Y0250123GFT
Description
CAP CER 0.012UF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.012µF
Published :
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250123GFT
Knowles Syfer 2225Y0250123GFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 0.012muF