2225Y0250122GCR
Mfr.Part #
2225Y0250122GCR
Description
CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 2225
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
1200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0250122GCR
Knowles Syfer 2225Y0250122GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1200pF