2225Y0250121GCT
Mfr.Part #
2225Y0250121GCT
Description
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 2225
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
120pF
Datasheets
2225Y0250121GCT
Knowles Syfer 2225Y0250121GCT
FlexiCap™ 120pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0250121GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0250121GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm