2225Y0250120FCR
Mfr.Part #
2225Y0250120FCR
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 2225
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±1%
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250120FCR
Knowles Syfer 2225Y0250120FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 12pF