2225Y0250104MDR
Mfr.Part #
2225Y0250104MDR
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
0.1μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±20%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0250104MDR
Knowles Syfer 2225Y0250104MDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.1muF