2225Y0250104FFR
Mfr.Part #
2225Y0250104FFR
Description
CAP CER 0.1UF 25V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2225Y0250104FFR
Knowles Syfer 2225Y0250104FFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.1muF