2225Y0250103KFR
Mfr.Part #
2225Y0250103KFR
Description
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0250103KFR
Knowles Syfer 2225Y0250103KFR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 10000pF