2225Y0250102JCR
Mfr.Part #
2225Y0250102JCR
Description
CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225Y0250102JCR
Knowles Syfer 2225Y0250102JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1000pF