2225Y0250101JCR
Mfr.Part #
2225Y0250101JCR
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0250101JCR
Knowles Syfer 2225Y0250101JCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 100pF