2225Y0250101GCR
Mfr.Part #
2225Y0250101GCR
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
100pF
Published :
Datasheets
2225Y0250101GCR
Knowles Syfer 2225Y0250101GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 100pF