2225Y0250100FFT
Mfr.Part #
2225Y0250100FFT
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225Y0250100FFT
Knowles Syfer 2225Y0250100FFT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 10pF