2225Y0160824KXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160824KXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.82µF
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Series :
FlexiCap™
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0160824KXT
Knowles Syfer 2225Y0160824KXT
FlexiCap™ 0.82μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160824KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225Y0160824KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm