2225Y0160824KDT
Mfr.Part #
2225Y0160824KDT
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.82µF
Datasheets
2225Y0160824KDT
Knowles Syfer 2225Y0160824KDT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.82muF