2225Y0160824JXT
Mfr.Part #
2225Y0160824JXT
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.82µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160824JXT
Knowles Syfer 2225Y0160824JXT
FlexiCap™ 0.82μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160824JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0160824JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm