2225Y0160824JDR
Mfr.Part #
2225Y0160824JDR
Description
CAP CER 0.82UF 16V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
FlexiCap™
Published :
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.82µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0160824JDR
Knowles Syfer 2225Y0160824JDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.82muF