2225Y0160823JXT
Mfr.Part #
2225Y0160823JXT
Description
CAP CER 0.082UF 16V X7R 2225
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.082µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0160823JXT
Knowles Syfer 2225Y0160823JXT
FlexiCap™ 0.082μF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160823JXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225Y0160823JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm