2225Y0160823JXR
Mfr.Part #
2225Y0160823JXR
Description
CAP CER 0.082UF 16V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.082µF
Datasheets
2225Y0160823JXR
Knowles Syfer 2225Y0160823JXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.082muF