2225Y0160823JCT
Mfr.Part #
2225Y0160823JCT
Description
CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.082µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225Y0160823JCT
Knowles Syfer 2225Y0160823JCT
FlexiCap™ 0.082μF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160823JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225Y0160823JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm