2225Y0160822FCR
Mfr.Part #
2225Y0160822FCR
Description
CAP CER 8200PF 16V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
8200pF
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
2225Y0160822FCR
Knowles Syfer 2225Y0160822FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 8200pF