2225Y0160821FCT
Mfr.Part #
2225Y0160821FCT
Description
CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
820pF
Series :
FlexiCap™
Published :
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
2225Y0160821FCT
Knowles Syfer 2225Y0160821FCT
FlexiCap™ 820pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160821FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0160821FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm