2225Y0160821FCR
Mfr.Part #
2225Y0160821FCR
Description
CAP CER 820PF 16V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0160821FCR
Knowles Syfer 2225Y0160821FCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 820pF