2225Y0160820GCR
Mfr.Part #
2225Y0160820GCR
Description
CAP CER 82PF 16V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
82pF
Tolerance :
±2%
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
2225Y0160820GCR
Knowles Syfer 2225Y0160820GCR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 82pF