2225Y0160685KXT
Mfr.Part #
2225Y0160685KXT
Description
CAP CER 6.8UF 16V X7R 2225
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
6.8μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225Y0160685KXT
Knowles Syfer 2225Y0160685KXT
FlexiCap™ 6.8μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160685KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225Y0160685KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm