2225Y0160685KXR
Mfr.Part #
2225Y0160685KXR
Description
CAP CER 6.8UF 16V X7R 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6.8μF
Datasheets
2225Y0160685KXR
Knowles Syfer 2225Y0160685KXR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 6.8muF