2225Y0160685KDR
Mfr.Part #
2225Y0160685KDR
Description
CAP CER 6.8UF 16V X7R 2225
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225Y0160685KDR
Knowles Syfer 2225Y0160685KDR
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 6.8muF