2225Y0160394MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225Y0160394MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.39UF 16V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.39µF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Datasheets
2225Y0160394MXT
Knowles Syfer 2225Y0160394MXT
FlexiCap™ 0.39μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160394MXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225Y0160394MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm