2225Y0160394GCT
Mfr.Part #
2225Y0160394GCT
Description
CAP CER 0.39UF 16V C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.39µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225Y0160394GCT
Knowles Syfer 2225Y0160394GCT
FlexiCap™ 0.39μF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225Y0160394GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225Y0160394GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm