2225Y0160393KCT
Mfr.Part #
2225Y0160393KCT
Description
CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 2225
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225Y0160393KCT
Knowles Syfer 2225Y0160393KCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.039muF