2225Y0160393FCT
Mfr.Part #
2225Y0160393FCT
Description
CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.039µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
2225Y0160393FCT
Knowles Syfer 2225Y0160393FCT
FlexiCap 2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 0.039muF